У гостях у мумі-тролів

МУЗЕЇ ЛІТЕРАТУРНИХ ГЕРОЇВ
Частина 4

Туве Янссон із своїми персонажами (Музей Kokemus, Японія)

Всесвіт мумі-тролів став культовим в усьому світі. Історії про маленьких кумедних тролів неодноразово екранізували, видавали комікси, ставили лялькові спектаклі та вистави з акторами-людьми, навіть використовували у казкотерапії. Психологи та педагоги вважають, що причина такої популярності — гармонійне співіснування у замкнутому просторі дуже несхожих героїв. У будинку мумі-тролів кожен може знайти розуміння, залишаючись самим собою. Тож не дивно, що й за межами Фінляндії існують охочі відтворити всесвіт Туве Янссон та поселити у себе її персонажів. Наприклад, будиночок мумі-тролів існує у шведському музеї Юнібакен.

Хоча сам музей присвячений Астрід Ліндгрен, в ньому є майданчик казок, на якому відвідувачів зустрічають герої інших скандинавських письменників. На цьому наполягла сама Астрід Ліндгрен, що брала участь у створенні музею.

Віддані прихильники світу Туве Янсон живуть і в Японії. Зворушливі маленькі істоти напрочуд точно відповідають національній естетичній категорії “кавай”. Тож не дивно, що перша екранізація казок письменниці вийшла в Японії у 1969 році, а найчастіші іноземні гості у фінській Долині Мумі-тролів — саме японські туристи. Серед закоханих японців навіть існує мода святкувати там весілля. В Японії існує мережа Moomin Cafе. Ці заклади не лише оздоблені у мумі-тематиці, а й мають особливу фішку: до відвідувачів, які прийшли без супутників, підсаджують великі плюшеві фігури жителів Мумі-долу, щоб вони не почувалися самотніми.

У 2019 році в Японії відкрилася Долина мумі-тролів. Це тематичний парк, який дозволяє зануритись у казку, не виїжджаючи до Фінляндії. Він розміщений у місті Ханно у префектурі Сайтама, складається з двох частин: безкоштовна прогулянкова зона та парк мумі-тролів, де треба купувати квиток.

У прогулянковій зоні на березі озера розташоване село Меца. Воно у фінському стилі і гармонійно вписується у ландшафт, який нагадує природу скандинавської півночі. До речі, на озері можна поплавати на човнах. А ще в прогулянковій зоні є будівлі, які важко віднести до будь-якого архітектурного стилю, і вони просто вражають.

Наприклад, тут є такий будинок-гриб.

Характерно, що він не дитячий, не іграшковий. Кімнати та меблі розраховані на зріст дорослої людини, обладнані функціональними речами. Тут дійсно може жити велика родина.

А ось як чудернацько виглядає бібліотека, де можна почитати твори Туве Янссон.

Долина мумі-тролів.

Тут можна побачити будинок мумі-тролів, хатинку для купання, маяк та багато інших казкових місць. Відвідувачі можуть розважитись на різноманітних атракціонах, переглянути кілька вистав, перекусити та почастувати своїх домашніх тваринок у кав’ярнях, відвідати спа-центр. Хоча для входу у парк потрібен квиток, за багато активностей, як от відвідування мумі-будиночку, беруть окрему плату. Але є й безкоштовні розваги, наприклад, дерев’яний дитячий майданчик або вистава просто неба.

А ще на території парку розташований триповерховий виставковий комплекс, присвячений біографії Туве Янссон та її героям. Він зветься “Kokemus”, що з фінської означає “досвід, практика”. Експозиція поєднує інформаційну, візуальну та розважальну складову.

Обертаючи валик, можна ознайомитись із коміксами про мумі-тролів

Тож і дорослі, і діти знайдуть для себе щось цікаве. Наприклад, тут є велика діорама Долини мумі-тролів розміром більше 8 метрів.

Фрагмент діорами

Або інсталяції з фігурами людського зросту. Відвідувачі можуть вільно увійти до них та сфотографуватись.

Японія має дуже оригінальний музей мумі-тролів.

Запись опубликована в рубрике МетодКомпот. Добавьте в закладки постоянную ссылку.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>