Селфі «Молоді генії України».Близнюки Коля і Толя Тузенко

Близнюки-медалісти: з глибинки до Москви

Близнюки Коля і Толя Тузенко прогриміли в Україні в 2007 році, коли поділили перше місце на міжнародній олімпіаді з математики в Парижі. Вони тоді були восьмикласниками із села Баланівка у Волинській області.

Їх відразу ж забрали в Київ, до фізико-математичного ліцею університету Шевченка. І вже під його крилом вони одержали срібні медалі на міжнародних олімпіадах з фізики в Мексиці, Хорватії та Казахстані.

Самостійними хлопчики стали ще в 14 – у рідну Баланівку приїжджали тільки на канікули, а жили в студентському гуртожитку. Цього року хлопці закінчили 11 клас на відмінно.

«Уперше, до речі, в історії ліцею «олімпіадники» (та ще й міжнародного класу) стали золотими медалістами», – розповідає заступник директора ліцею Катерина Давидова. «У нас планка дуже висока, з 300 учнів медалі тільки в трьох», – наголошує вона.

Зараз брати обживаються в Москві. «Відмовилися від президентської стипендії і пільгових умов від провідних вузів на користь Московського фізико-технічного інституту – він один із найкращих у такій спеціалізації у світі. В Україні рівних йому вузів немає. У хлопців у групі – на фізиці твердого тіла – всього 8 студентів», – розповідає Дмитро Пилипович.

Крім видатних здібностей, у хлопчиків є й одна загадка: брати Тузенко – справжні близнюки – ніхто з них у навчанні не лідирує.

«Сьогодні на одну тисячну попереду Коля, потім Льоня, – розповідає Катерина Йосипівна. – Ми навіть експерименти проводили – розсаджували їх у різні аудиторії, а вони навіть задачі, які можна вирішити різними способами, вирішували однаково. А коли одному стало зле на обласній олімпіаді і його забрала «швидка», другий теж не зміг виступати».

«До слова, казахстанські медалі на олімпіаді з фізики в них срібні лише наполовину. Одному з близнюків тоді дали перше, а іншому – друге місце. Тож від золота вони відмовилися, щоб в обох був однаковий результат. І тоді перше віддали дівчинці з 3-го місця», – додає вона.

 

 

Запись опубликована в рубрике Селфі "Молоді генії України". Добавьте в закладки постоянную ссылку.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>