Ігор Клименко

Ігор Клименко — найкращий студент світу за версією престижної Всесвітньої премії Global Student Prize, член Малої академії наук України. Наразі Ігор навчається на фізико-математичному факультеті у КПІ імені Ігоря Сікорського. Ще п’ятикласником Ігор зрозумів, що хоче допомагати своїй країні. Головною метою Ігоря стало зменшення кількості жертв від вибухівки, тому юнак почав працювати над розробкою роботів-міношукачів. Спочатку хлопець думав про наземних роботів, різні установки, які були б корисні при розмінуванні, однак пізніше, у 2020 році, Ігор зацікавився дронами, тому вирішив поєднати ті рішення, які вивчав із квадрокоптерами. Окрім своєї діяльності, Ігор залучає молодь до вивчення науки та реалізації своїх ідей. Хлопець читав лекції про просування освіти та науки для студентів інноваційної школи Think Global. Ще навчаючись в 9 класі, він проводив онлайн-заняття з математики для молодших школярів з різних куточків України і досі активно викладає.

Зі своїм останнім дослідженням «Quadcopter Mines Detector» став фіналістом Х Фестивалю інноваційних проєктів «Sikorsky Challenge 2021: Україна і світ» та отримав золоту медаль у молодшій категорії на Малайзійській 21-й технологічній виставці (MTE-2022).

Коли почалась повномасштабна війна, Ігор разом із родиною переїхали до міста Васильків, де майже три місяці жили у підвальному приміщені. Клименки активно волонтерили. Згодом хлопець задумався про можливості, які допомогли б розвинути його проєкт коптера-міношукача. Так юнак натрапив на Global Student Prize.

У квітні 2022-го Ігор приєднався до програми «UF», бізнес-інкубатора МАН, «Startup Beginner», щоб вдосконалити свій прототип коптера-міношукача, і став одним із кращих випускників. У червні він розпочав навчання на дорослій програмі «UF» – «Empowering Future Entrepreneurial Ukraine» і отримав стипендію €5000 від фінської інвестиційної компанії «Ministry of Good Spirit» для мотивації та подальшої роботи над коптером.

Так Ігор здобув світове визнання, а також перемогу на Global Student Prize. Він отримає $100 тисяч стипендії, більшу частину якої планує вкласти у розвиток свого стартапу. Хлопець, який увійшов у список 100 найкращих студентів світу, хоче почати масове виробництво свого винаходу, залучити якомога більше компаній та організацій, щоб інвестувати в готовий продукт і поширити його для допомоги своїй країні.

Запись опубликована в рубрике Селфі "Молоді генії України". Добавьте в закладки постоянную ссылку.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>