Національна бібліотека України для дітей: казкове диво

Головну дитячу бібліотеку України можна назвати суцільним витвором мистецтва. Бібліотека була заснована у 1967 році, з 1993 р. – це Державна бібліотека України для дітей, у 2003 р. вона отримала статус Національної. У фондах бібліотеки зберігається 500 тисяч примірників книг, журналів та аудіозаписів. Також книгозбірня виступає у ролі наукового, довідково-бібліографічного, інформаційного, консультаційного центру для бібліотек, що обслуговують дітей.
У 1978 році бібліотека переїхала у нове приміщення, збудоване за оригінальним проєктом архітекторів М. Будиловського та І. Цейтліної. При будівництві були використані найкращі матеріали: з Вірменії надійшли рожеві плитки для оздоблення стін, з Узбекистану — мармур, з Ківерців Волинської області —  паркет. Прикарпатські меблярі змайстрували читацькі столики спеціальної конструкції, стелажі та книжкові вітрини, а єреванські майстри — віконні вітражі. На вході відвідувача зустрічає арка — галерея письменників світу та бронзова скульптура маленького читача за авторством Бориса Довганя.
Справжньої унікальності інтер’єру книгозбірні надають керамічні панно і композиції, які належать видатній українській художниці Ользі Рапай.Фантастичні квіти. Фоє першого поверху
Колона “Історія музики”. Відділ мистецтв

Різний рівень підлоги та перегородки поділяють приміщення відділу на зони, в кожній з яких діти можуть слухати музику в навушниках.
Панно “Першодрукарі”, виконане у народному стилі кераміки — глазурі.
Фоє другого поверху
Панно “Казки народів світу”

Цим панно оздоблена зовнішня стіна “кімнати казок”, розміщена посеред відділу обслуговування дітей дошкільного та молодшого віку. В ній час від часу показують мультфільми. Дах кімнати прикрашають вітражі зі знаками зодіаку роботи заслуженого художника України Олександра Міловзорова.
У бібліотеці ще є ковані грати Олександра Міловзорова, гобелен ручного ткацтва Світлани та Євгенії Кравченко і барвистий літній дворик.
Національна бібліотека України для дітей — справжній палац, побудований та оздоблений з любов’ю до книг та їх маленьких читачів.

Запись опубликована в рубрике МетодКомпот. Добавьте в закладки постоянную ссылку.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>