Захар Щурко

Захар Щурко — десятикласник Львівської гімназії «Престиж» з поглибленим вивченням іноземних мов. Він створив павербанк для роботи ЗСУ в польових умовах. Зарядна станція, розроблена юним винахідником, може забезпечувати зарядку 25 телефонів, дронів, рацій і підтримувати роботу системи Starlink. Цікаво, що розробка підлітка може отримувати живлення не лише від електроенергії, але й від сонячних променів.

До повномасштабної війни Захар вів звичайне життя, займався народними танцями, проявляв інтерес до комп’ютерів і мріяв стати пілотом цивільної авіації. Втім, тепер його мрії трохи змінилися: хлопець хоче стати пілотом військової авіації.

Захар вже з дитинства мав цікавість до конструювання та майстрування. Коли хлопцеві подарували перший телефон, він почав переглядати багато корисних відео на YouTube. Одне з цих відео навіть надихнуло його на самостійне складання комп’ютера. З початком великої війни постійно міркував, яким чином він може бути корисним для українських військових і вирішив створити потужний павербанк. Прототип портативної зарядної станції Захар створив з батьковою допомогою на власні заощадження.

Згодом молодий винахідник створив першу успішну модель — ZS POWER (Zakhar Shchurko POWER). Оскільки в школяра не було фінансових ресурсів для інших моделей, він вирішив поширити інформацію у соціальних мережах. Захар опублікував дописи на Facebook і Instagram, де розповів про своє відкриття та попросив підтримати його. Люди почали надсилати кошти.

За словами Захара, його станція дозволяє військовим заряджати рації, телефони та квадрокоптери. Він також почав модифікувати кип’ятильники, щоб вони також працювали від його станції. Це дозволить військовим зручно приготувати гарячі напої.

Зараз Захар мріє перетворити своє волонтерство на стартап. Після кожної виготовленої станції хлопець бачить, де можна вдосконалити її, щоб павербанк був ще зручнішим у використанні. Він розглядає можливості співпраці з фондами або інвесторами, можливо, навіть за кордоном.

Захар сподівається, що згодом, у мирному житті, його винахід використовуватимуть при відсутності світла як потужну зарядку вдома чи на відпочинку.

 

 

Запись опубликована в рубрике Селфі "Молоді генії України". Добавьте в закладки постоянную ссылку.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>