Селфі «Молоді генії України». Вітя Матвіїшен

Вінничанин Віктор Матвіїшен – один з найталановитіших юних шахістів України

Неодноразовий переможець національних змагань, свої «найсвіжіші» здобутки він завоював напровесні минулого року, – у Вінниці відбулись два Чемпіонати України з шахів, у вікових категоріях до 14 та до 16 років. Змагання за шахівницями велись у трьох категоріях – класичні шахи, швидкі і бліц. Два чемпіонати – шість медалей: чотири золота і два срібла!

Він не тільки виборов звання майстра спорту з шахів в Україні, але після перемоги на Чемпіонаті Європи серед гравців до 12 років (2012 рік) став ще й майстром ФІДЕ. Загалом, на першості Європи з шахів Вітя у своїй віковій категорії тріумфував двічі, причому, два роки поспіль.

Мама юного чемпіона Тетяна Іванівна розповідає, що Вітя дуже цілеспрямований – грає у шахи з семи років. Спочатку шукав себе,- займався танцями, айкідо, але його хист до шахів виявився найсильнішим. Відтак, вони стали основою його життя. Без них він наразі себе не мислить. Щодня віддає шахівниці від трьох годин, а під час зборів проводить за дошкою часом і до семи годин на день.

Часом хлопчикові доводиться брати участь у двох-трьох змаганнях на місяць, а це, щонайменше, по 7-9 днів кожне. Отож, перейшов на індивідуальну форму навчання. Але це не заважає йому радувати батьків і вчителів гарними оцінками – восьмикласник здає усі шкільні предмети на відмінно.

Турніри, збори, тренування – шахи забирають чимало часу, але, як усі однолітки, Вітя любить комп’ютерні ігри, а нещодавно захопився ще й великим тенісом.

- Чи стануть шахи справою усього його життя? Це вирішувати самому Віті, – каже Тетяна Іванівна. – Саме зараз у нього перехідний вік, формуються вподобання і життєві плани. Загалом, як і всі батьки, хвилюємось, адже скоро вже й старші класи, збільшуватиметься навантаження. Тому доведеться обирати, на чому зосередитись, – на навчанні, чи на шахах. Потенціал у нього великий, є і злети, і спади. Ми стараємось, щоб він реалізував себе якнайповніше. Тому Вітя займається не тільки зі своїм тренером Миколою Боднарем, а ще й за кожної можливості, скажімо, на зборах, вчиться у наших іменитих тренерів Олександра Сулипи (тренує національну чоловічу збірну) та Адріана Михальчишина (наставник турецької жіночої).

 

Запись опубликована в рубрике Селфі "Молоді генії України". Добавьте в закладки постоянную ссылку.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>