Камінне село. Мальовнича Україна

Мрієте побачити Стоунхендж? Завітайте в урочище «Кам’яне село», що розташоване у Житомирській області, на схід від села Рудня-Замисловицька Олевського району. Його називають українським Стоунхенджем не лише на батьківщині, а й по всьому світу. Відноситься «Камінне село» до пам’яток природи України, славиться невимовною красою та містичною атмосферою, що витає у кожному куточку урочища.

Камінне Село розташоване посеред лісу на 15 гектарах землі. Кам’яні валуни мають різну форму та висоту. Щілина між Божим і Диявольським каменем, за легендою, має чудодійні властивості.

Вчені схились до думки, що Кам’яне село утворене шляхом руйнування гірських відкладень під дією вітру та води. Таким чином, це ніщо інше як останці, що знаходяться в межах Українського кристалічного щита. Внаслідок проведення низки наукових досліджень, цю гіпотезу підтверджено та встановлено зв’язок валунів з корінними породами, що залягають на цій території.

Також існують кілька легенд про походження цього чудернацького місця. Згідно однієї з них у давні часи тут жили багаті люди. Але вони одного разу не відчинили двері на прохання бідняків з сусіднього села про допомогу. На сході сонця хати та інші будівлі закам’яніли. Інша легенда розповідає про битву на цьому місці Ісуса з темною силою. Після довгого бою нечистий був переможеним. А Ісус перед тим, як піти на небо, зробив кілька кроків по каменям, і тепер на одному з них залишились відтиски його ніг. Третя легенда розповідає про “Чортовий млин”. Деякі камені по формі нагадують величезні жорна. Місцеві жителі кажуть, що чорти у цьому місці будували млин. Але одного разу нечистих застав спів півня. Чорти покинули роботу, а жорна й досі тут залишились.

Камінне село – надзвичайне місце. Розкидані серед лісу великі брили, сліди на поверхні каменів, мохи, азалія понтійська, яка росте лише в Малій Азії, на Кавказі й Поліссі. Неможливо розповісти словами про красу Камінного села – це варто побачити.

 

Запись опубликована в рубрике Мальовнича Україна. Добавьте в закладки постоянную ссылку.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>