Плебанівський віадук. Мальовнича Україна

Віадук — це частина залізничного шляху, що являє собою високу конструкцію над ярами й ущелинами. На відміну від мостів, віадуки будують тільки над місцинами, де не тече вода.

В Україні знаходиться лише 5 діючих віадуків й один з них — Плебанівський. Його було збудовано у 1896 році під керівництвом австрійських інженерів. Плебанівський віадук має 9 арок, завдяки чому він дуже міцний. Його висота складає 30 метрів, а довжина — понад 100 метрів. Пройшло вже більше 100 років, а він й досі виконує свою функцію — з’єднує Тернопіль з Копичинцями. Щоправда, зараз по ньому їздить не дуже багато потягів, бо Плебанівський віадук було визнано архітектурною пам’яткою.

Туристів Плебанівський віадук приваблює своєю величністю, міццю і, звичайно, кінематографічністю. Адже подібним віадуком мчав Гоґвортс-експрес у фільмах про Гаррі Поттера. Наразі Плебанівський віадук є візитівкою міста Теребовля. До нього організовують захоплюючі екскурсії та веломаршрути.

Запись опубликована в рубрике Мальовнича Україна, Новини. Добавьте в закладки постоянную ссылку.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>