“Гобітон” — частка Середзем’я у нашому світі

МУЗЕЇ ЛІТЕРАТУРНИХ ГЕРОЇВ
Частина 2

Після закінчення зйомок фільму декорації почали демонтувати, але тут почалося паломництво туристів, і господарі землі швидко збагнули, що це місце може принести неабиякий прибуток. У 2009 році Пітер Джексон задумав фільм “Гобіт” і декорації підновили. Тепер це місцева пам’ятка, яку щодня відвідує близько 300 туристів, які приїжджають у ці краї саме заради неї. Вона приносить досить вагомий внесок у бюджет Нової Зеландії, тож, навіть створено міністерство у справах “Володаря перснів”.

Зараз в Гобітоні загалом 44 нірки гобітів. Двері будинків відрізняються за розмірами та кольором: червоні відповідають людському зросту (щоб природно виглядали актори, які грають малюків-гобітів); сині, найменші, щоб Гендальф поряд з ними здавався велетнем; зелені, середнього розміру — для сцен із гномами. Майстерно виконані будиночки, доглянуті сади дозволяють мандрівникові повною мірою зануритися в атмосферу Середзем’я. Найголовніше — дивовижна реалістичність: поштові скриньки, плетені кошики, ліхтарі, гарні баночки, фіранки у вікнах, білизна, що сушиться на мотузках. Здається, що тут справді живуть добродушні, хазфйновиті гобіти, які просто вийшли кудись на хвилинку та скоро повернуться.
Деякі деталі поруч із будиночками вказують на те, що багато родин гобітів мають свій рід занять: є родини дроворубів, сироварів, бджолярів.
Але будиночки всередині абсолютно порожні; а самі нори заглиблюються в землю лише на пів метра. (Всі інтер’єрні знімання велися на студії, а не в Гобітоні). Натомість можна відвідати шинок “Зелений дракон”, в якому любили відпочивати гобіти, щоб не тільки поностальгувати, згадуючи знайомі сцени з фільму, а й випити та перекусити. До речі, ці сцени теж знімалися на студії, а у 2012 році, коли шинок відкрився, той самий інтер’єр був відтворений у реальності. Тут є бар із вирізаним з дерева драконом, справжній камін, над яким на дошці висить риба з табличкою: “Найбільша форель, виловлена у Ширі Старим Туком”, масляні світильники. На стіні висить мапа Ширу, план шинку та пейзажі пензля Даніеля Ріва, каліграфа фільмів “Володар перснів” та “Гобіт”. У барі подається традиційний ель, яблучний сидр та безалкогольне імбирне пиво, яке вариться виключно для закладу на замовлення.
Сільську атмосферу Гобітона доповнюють овечки, що мирно пасуться. Власне, їх розводили у цих місцях задовго до створення фільмів. Овечки ручні, туристи можуть погодувати їх спеціальним кормом, а маленьких ягнят — молоком.
На території проводяться різні фестивалі: свято врожаю, день літнього сонцестояння та день середини зими, Різдво та Новий Рік, День Гобіту, справляються весілля.

Запись опубликована в рубрике МетодКомпот. Добавьте в закладки постоянную ссылку.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>