Валентин Фречка

Валентин Фречка із Закарпаття ще школярем винайшов технологію виробництва паперу з опалого листя. У червні 2018 року отримав золоту медаль на Genius Olympiad (Нью-Йорк, США) за свій проєкт Recycle Of Fallen Leaves.

З дитинства хлопець був дуже допитливим. Батьки це помітили, підтримали і заохотили сина. Коли він навчався у шостому класі, купили йому телескоп, пізніше – мікроскоп. Потім було навчання у Малій Академії Наук і перша наукова робота про фільтри зі шкаралупи волоського горіха. А далі – нові теми, дослідження, багато конкурсів, перемоги в олімпіадах. Про Валентинів проєкт виготовлення паперу з опалого листя добре знають за кордоном завдяки численним перемогам на міжнародних конкурсах.

Зараз В. Фречка – студент Київського національного університету ім. Тараса Шевченка, навчається за спеціальністю «Біотехнології та біоінженерія» та є штатним працівником Житомирського картонного комбінату, де вдосконалює свій винахід. Технологія молодого винахідника доводить, що листя з міських парків може приносити користь, якщо його правильно переробляти. З опалого дубового листя можна виготовляти принтерний, крафтовий, дизайнерський, пакувальний папір, обгортки для книг тощо. А ще такий папір придатний для виготовлення будь-якої екотари: стаканчиків, тарілок, пакетів. Це допоможе зменшити кількість виробів з одноразового пластику, який забруднює довкілля.

Ідея Фречки базується на використанні опалого листя саме з міських парків. Про лісове листя мова не йде, аби не порушувати тамтешню екосистему. До того ж, Валентин стверджує: якщо виробляти папір за його технологією, протягом лише одного року можна скоротити вирубкулісів на 18% в усьому світі, обробляючи хоча б 600 кг листя на день.

Тож не дивно, що ідеї молодого українця знаходять підтримку у світовій спільноті. Підтвердження тому – друге місце у конкурсі стартапів, який проводився у 2020 році у рамках менторської програми Polish-Ukrainian Startup Bridge (PUSB). На розгляд журі були представлені більше 60-ти стартапів з усієї України. На підставі багатьох критеріїв журі обрало найперспективніші. Молодий винахідник довів, що майбутнє саме за екотехнологіями. Він впевнений, що Україна має потужний потенціал щодо застосування технології виготовлення паперу з опалого листя.

Валентин Фречка разом із працівниками Житомирського картонного комбінату експериментує над своєю технологією. Нещодавно їм вдалося запустити виготовлення паперу з опалого листя у промислове виробництво.

 

Запись опубликована в рубрике Селфі "Молоді генії України". Добавьте в закладки постоянную ссылку.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>