Джарилгач – острів. Мальовнича Україна.

Джарилгач – найбільший за площею і другий за довжиною острів в Україні і Чорному морі, не заселений. Входить в національний природний парк «Джарилгацький». Його згадували в своїх творах античні історики Пліній і Геродот, географ Птолемей. Випас великої рогатої худоби і овець перетворив місцевість в пустелю в середині минулого століття.

Зараз основні елементи рельєфу – піщані дюни (іноді з лісом), прибережні болотисті низовини, лимани, піщані коси. Близько 7 км Джарилгацької затоки відокремлюють його від міста Скадовськ, звідки можна дістатися корабликом, яхтою, катамараном. Протяжність острова із заходу на схід – близько 42 км, з півночі на південь – 4,6 км. Значна частина території знаходиться нижче рівня моря. Середня температура влітку 22-24 ° С. Це робить острів привабливим для відпочиваючих і туристів.

 

 

Запись опубликована в рубрике Мальовнича Україна. Добавьте в закладки постоянную ссылку.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>