В Африці знайшли загадкову давню бібліотеку

Французькі археологи виявили в Судані колекцію стародавніх текстів і табличок, написаних стародавньоою кушитською мовою, яка не завжди піддається розшифровці. Вік знахідки складає 2700 років.


Місце розкопок перебуває в місцевості Седейнга, де розташовуються руїни храму, датованого XIV століттям до нашої ери і присвяченого Тіє – дружині єгипетського фараона Аменхотепа III. З VII століття до нашої ери ця ділянка перетворилася в «місто мертвих» – некрополь, що складається з 80 пірамід і сотні гробниць.

Давні тексти розташовуються на гробницях, одвірку, стелах і написані мероїтскою мовою, яка використовувалася приблизно з II століття до нашої ери до V століття нашої ери в Нубії і північному Судані.

Носієм цієї зниклої мови був народ стародавнього царства Куша, який був завойований Єгиптом за часів правління фараона Тутмоса I. Мероїтський алфавіт був створений за образом давньоєгипетського, проте деякі записи досі перекладені не в повному обсязі.

Нагадаємо, в Китаї під час розкопок натрапили на древнє місто. Попередні підрахунки показали, що вік знайденого раритетного поселення складає близько 2 тисяч років.

Тим часом, під час робіт з відведення грунтових вод в храмі Ком-Омбо в Асуані група єгипетських археологів виявила уламки гігантської статуї фараона Рамзеса II. Голова фараона була увінчана білою короною Верхнього Єгипту, а сам правитель зображений в позі Осіріса – зі схрещеними руками на грудях і анхом (символом вічного життя) в долонях.

Запись опубликована в рубрике МетодКомпот. Добавьте в закладки постоянную ссылку.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>