Мальовнича Україна. Єгипетська піраміда в Україні.

Де: Полтавська обл., Пирятинський район, с. Березова Рудка, вул. Паркова, 1

Березова Рудка – село в Пирятинському районі Полтавської області. Серед туристів, подорожуючих Україною, ця місцевість відома пірамідою-усипальницею, на кшталт єгипетської. Цю дивну ідею втілив у життя Гнат Закревський – посол Російської імперії в Єгипті, обер-прокурор Сенату. Надивившись на єгипетські піраміди, Закревський збудував схожу гробницю висотою 10 м на могилі своїх батьків у 1898 році. Не менш цікавим за єгипетську усипальницю було і житло для живих – маєток родини Закревських. Саме село Березова Рудка заснував гетьман Іван Скоропадський 1717 року. 1752 року маєтки гетьманського роду купили Закревські. Їх родоначальник – Йосип Закревський – був генеральним бунчужним Війська Запорізького. Один з нащадків Закревських, що нині живий, є віце-прем’єр Великобританії Нік Клегг. Проте повернемось до часів заснування маєтку в Березовій Рудці. Козацький рід звів будинок у класичному стилі1838 року. Біля палацу були два флігелі та розкішний парк.

Одним із братів Закревським – Віктором – був знайомий поет Тарас Шевченко. Вони були друзями, тому Шевченко тричі бував у маєтку. Брат Віктора – Платон – навпаки заохочував кріпацтво і викликав негативні почуття в прогресивних українофілів. Існує легенда, що Шевченко був закоханий в його дружину Ганну, яка народила дочку, батьківство якої так і не встановили. А син Платона – Гнат – той самий єгипетський дипломат – помер в Єгипті, тому його тіло забальзамували та поховали в піраміді у рідному селі. Більшовики сплюндрували усипальницю Закревських, викинули похованих у піраміді. Сьогодні маєток є частиною Історико-краєзнавчого музею та сільськогосподарського технікуму. На щастя, потрапити до Березової Рудки не складно, адже вона розташована біля траси Київ – Харків.

Запись опубликована в рубрике Новини. Добавьте в закладки постоянную ссылку.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>