Мальовнича Україна. Жидичин.

Де: Волинська область, Ківерцівський р-н, с. Жидичин

Жидичин – це село, розташоване у Ківерцівському районі Волинської області. Його населення сьогодні становить небагато – 1 396 осіб. Жидичин цікавий тим, що в ньому збереглись залишки городища X – XIII століття, про яке згадується навіть у Іпатіївському та Руському літописі. Отож, це село одне з найдавніших на Волині. В роки Першої світової війни в селі безслідно зникла найстаріша чудотворна ікона Святого Миколая, що зберігалась у місцевому монастирі. Село також відоме візитами сюди князя Данила Галицького. Кілька разів місцевість випалювали та винищували татари.

Сьогодні в Жидичині діє монастир, заснований приблизно в ХІ ст. При ньому 1723 року побудована кам’яна Миколаївська церква та двоповерховий будинок митрополита. В різні часи монастир належав православним, уніатам, греко-католикам. За часів Російської імперії, до якої після трьох поділів Речі Посполитої, відійшов і Жидичин, монастир розібрали як будівельний матеріал для вокзалу у Ківерцях. Між двома світовими війнами Жидичин знову повернувся до відродженої Польщі, яка відновила монастир. Проте після Другої світової війни радянська влада закрила його, а приміщення перетворилось на школу. З 2003 р. Жидичинський монастир української православної церкви було відновлено та присвоєно ім’я Святителя Миколая Чудотворця.

Запись опубликована в рубрике Новини. Добавьте в закладки постоянную ссылку.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>