Селфі «Молоді генії України». Боря Мінаєв

Своє майбутнє Боря Мінаєв з Запоріжжя пов’язує винятково з комп’ютерами, а точніше – програмуванням. У свої 15 він завоював перше місце на науковому конкурсі Малої академії наук у категорії «мультимедійні системи навчання й ігрові програми», і його програма вже застосовується в рідній школі.

«Я написав програму для навчання школярів стереометрії (розділ геометрії для старших класів, вивчає фігури в просторі). Для неї потрібні окуляри, що роздають у кінотеатрах для перегляду фільмів у тривимірному зображенні, і які є у вільному продажу по 15 гривень», – розповідає підліток.

«Усім подобається, так вчитися цікавіше і, головне, наочніше – фігури на комп’ютері можна покрутити, розглянути з усіх боків. Для фільмів застосовують іншу технологію – 3D фільми знімають двома камерами. Крім того, моя програма побудована так, що можна самому конструювати моделі, що потім з’являються в тривимірному просторі. Я кілька базових малюнків створив, інше легко можуть домалювати вчителі в залежності від того, що їм потрібно», – пояснює суть свого винаходу Борис. Зараз він вчиться в 11-му класі багатопрофільного ліцею №10. У свій час він перескочив з 5-го класу відразу в 7-й. Але більше екстерном іспити не складав – вирішив йти за графіком, а час, що звільнився таким чином, витратити на програмування:» Зараз пишу комп’ютерну гру. Там будуть воювати між собою віруси – це невелика іграшка для двох осіб. Завдання – якомога швидше захопити простір. Поки я її так і назвав «Віруси», але потім придумаю дещо оригінальніше».

Після школи Боря націлився вступати до КПІ. З цим у нього навряд чи будуть проблеми: він у 8 і 9 класі займав другі місця на республіканських олімпіадах з фізики, математики й інформатики. А в 10-му посів перше місце одразу з всіх трьох предметів в області.

 

 

Запись опубликована в рубрике Селфі "Молоді генії України". Добавьте в закладки постоянную ссылку.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>