Мальовнича Україна. Олеський замок.

Де:розташований у смт Олесько, Буського району, Львовської області.

Один із найдавнішіх в Україні замків, імовірно, побудований одним із синів Галицько-Волинського князя Юрія Львовича на плато Пагорб, який височить среди заплави р. Ліберція.

У 1605 році Олеський замок і вся округа перейшли у власність руського магната Івана Даниловича. Тоді в замку служив батько Богдана Хмельницького — Михайло. Збереглась романтична легенда, що розповідає про те, ніби шляхтич Адам Жулкевський хотів одружитися з дочкою Даниловича. Під час гри в карти батько дівчини категорично відмовив претенденту і той у розпачі покінчив із собою… У 1636 році рід Даниловича перервався, а його величезні маєтки по споріднених зв’язках відійшли до Якуба Собеському — батькові майбутнього короля Яна III.

 

З особистістю останнього пов’язана ще одна легенда Олеського замку. Хлопчик народився в замку у 1629 році. Під час пологів фортеця була оточена татарами, і до всього почалася сильна гроза. Коли повитуха поклала щойно народженого немовляна мармуровий стіл, вдарив страшний грім, стіл тріснув, а прислуга оглухла. Відразу ж з’явилося пророцтво, що новонароджений буде незвичайною людиною. І справді, Ян III став одним з найвидатніших польських королів.

Десять років по тому в замку народився другий майбутній король Польщі — Михайло Корибут Вишневецький. За часів Яна III Собеського замок отримав статус королівської резиденції. Про його оформлення особливо турбувалася дружина короля Марія-Казимира де Аркуйон, відома в польській історії, як Марисенька».

В різні часи замок процвітав чи перебував у занепаді. У 1951 році від удару блискавки замок згорів дотла. Його відновлення і повторне відкриття відбулося лише в 1975 році. З того часу це філія Львівської галереї мистецтв і один з найцікавіших музеїв України. Відновлений замок активно використовували в кінематографії: тут знімались фільми «Пастух Янко», «Дике полювання короля Стаха», «Королева Бона», «Три мушкетери», «Борис Годунов».

 

Зараз Олеський замок приймає туристів з усього світу, які хочуть побачити легенду на власні очі. Затишний ресторан поряд, виконаний у відповідному стилі, доповнює весь колорит та ансанбль споруди і запрошує подорожуючих смачно поїсти та набратися сил!

 

Запись опубликована в рубрике Мальовнича Україна, Новини. Добавьте в закладки постоянную ссылку.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>